Zrelaksuj się by osiągnąć sukces

Zazwyczaj myśląc o sukcesie myśli się o tym jak usprawnić swoje działania, co jeszcze można i trzeba zrobić, aby być bardziej efektywnym, jak lepiej zarządzać czasem, żeby zmieścić więcej wykonanych zadań w danej jednostce czasu. Rzadko w tym całym myśleniu o osiąganiu sukcesu zwraca się uwagę na konieczność relaksu. A konieczność relaksu jest tak samo ważna dla sukcesu jak wykonywanie konkretnych zadań… (no, prawie tak samo ważna)

W każdym razie, z osiąganiem sukcesu i pracą nad tym sukcesem jest trochę tak jak z każdą inną aktywnością. Jeżeli zajmujemy się tylko i wyłącznie daną aktywnością, możemy zamęczyć swój organizm i zamiast zwiększać swoje szanse na osiągnięcie sukcesu, możemy te szanse zmniejszać dokładając ten kolejny tekst do przeczytania, ten kolejny telefon do wykonania, etc.

Czasami warto odpocząć, zrelaksować się, aby pozwolić mózgowi do zbalansowania poziomu neuroprzekaźników, pozwolić mięśniom do rozluźnienia się po stresującej rozmowie z klientem, etc.

Wakacje to bardzo dobry moment na tego typu dłuższy relaks, dlatego warto sobie już zacząć planować przynajmniej tydzień odpoczynku, aby zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie tego wymarzonego sukcesu.