Start up – są to nowe przedsiębiorstwa, które nie mają jeszcze ukształtowanej struktury organizacyjnej, a dopiero jej poszukują. Tego typu firmy najczęściej mają bardzo dobry pomysł na produkt czy usługę, są innowacyjne, ale często borykają się z problemami finansowania działalności i ich nowoczesnych produktów. Założenie start upu jest stosunkowo łatwe i nie wymaga dużych środków finansowych, jest jednak także obarczone sporym ryzykiem. Dzięki współpracy z BGK takie start upy mają szanse rozwinąć się w prężnie działające przedsiębiorstwa.

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla start upów, w ramach której pomagamy w prowadzeniu księgowości, prowadzimy szkolenia z zakresu marketingu, doradzamy biznesowo oraz pomagamy w zyskaniu środków na finansowanie działalności gospodarczej.

Współpracujące z nami start upy najczęściej decydują się na jedną z czterech form finansowania projektów:

  • fundusze venture capital – Grupa BGK posiada własny fundusz venture capital, z którego środki mogą pozyskiwać nasi Klienci,

  • pomoc aniołów biznesu – BGK posiada liczne kontakty z osobami, które chciałby wspierać rozwijające się biznesy i w ten sposób inwestować swoje środki, dlatego firmy korzystające z naszej pomocy mają ułatwiony dostęp do aniołów biznesu,

  • finansowanie ze środków unijnych – pomagamy w przygotowaniu wniosków i rozliczaniu projektów unijnych,

  • kredyty – pośredniczymy w rozmowach z bankami i pomagamy w przygotowaniu wniosków kredytowych.

Często bywa także, że firmy decydują się na kilka rozwiązań, dzięki czemu mogą zapewnić sobie dywersyfikacje źródeł finansowych, co zmniejsza ryzyko związane z prowadzeniem start upu.