Autopromocja w internecie na własnej stronie www

Autopromocja na własnej stronie www wymaga od nas zarejestrowania domeny naszej strony, wynajęcia hostingu na którym umieścimy stronę i przygotowania wzorca strony (najpewniej w oparciu o konkretny system do zarządzania treścią strony oraz szablon strony). A więc po kolei…

Zarejestrowanie domeny

Aby móc się promować potrzebujemy dobrej nazwy naszej strony, którą zarejestrujemy. Warto wybrać nazwę, która będzie miała związek z tym w czym chcemy się auto-promować i z odpowiednią końcówką. Na rynku są domeny z rozszerzeniem krajowym (pl, us, uk) oraz domeny z rozszerzeniem tematycznym (biz, info, net). Wybranie domeny na naszą stronę możemy poprzedzić sprawdzeniem jak dana nazwa domeny podoba się naszym znajomym lub potencjalnym odbiorcom treści, które będziemy umieszczali na stronie.

Hosting

Hosting to nic innego jak miejsce, w którym umieścimy naszą stronę w sieci. Dobry hosting www powinien dać nam dobry punkt startowy do promocji nasze strony. Pamiętajmy, żeby sprawdzić szybkość połączenia na danym hostingu, gdyż to będzie najbardziej istotne dla naszych potencjalnych odwiedzających (czy strona im się szybko wczyta). Dwie pozostałe kwestie związane z hostingiem to bezpieczeństwo danych i łatwość użytkowania. Ponieważ hosting strony to właściwie przetrzymywanie strony na serwerze (komputerze), pamiętajmy, że każdy komputer może ulec awarii lub atakowi hackerskiemu, sprawdźmy więc czy nasz dostawca jest na to przygotowany (robi kopie zapasowe, ma zabezpieczenia antywłamaniowe na serwerze). Łatwość użytkowania łączy się między innymi z możliwością zakładania strony czy poczty przy pomocy kilku kliknięć. Nie jest to może tak ważne jak szybkość połączenia czy bezpieczeństwo danych, ale niewątpliwie poprawia komfort pracy.

CMS i szablon strony www

W dzisiejszych czasach założenie i obsług strony www jest bardzo ułatwiona dzięki tak zwanym Systemom Zarządzania Treścią (CMS). Te systemy pozwalają nam zakładać stronę, zmieniać jej wystrój czy dodawać treść, obraz, wideo przy pomocy interfejsu graficznego, tak że nie trzeba być specjalistą, aby obsługiwać własną małą stronę www. Na rynku jest kilka różnych CMS. Ten blog, przykładowo, jest tworzony na systemie WordPress i jest to bardzo intuicyjne narzędzie. CMS daje nam możliwość wyboru konkretnych szablonów stron, które później możemy jeszcze dopracować do swoich potrzeb (np. zmieniając obraz w nagłówku czy linki, które pojawiają się w menu). Po kilku dniach korzystania z dobrego CMS powinniśmy bez problemu umieć wstawiać nowe posty na naszą stronę sukcesu.

Całość zakładania strony to około 2-3 dni roboczych. A później możemy już cieszyć się z własnej strony i promować swoje osiągnięcia.
Powodzenia.