Czym są poliuretanowe powłoki ochronne?

Poliuretanowe powłoki ochronne to zarówno trwałe, jak i wytrzymałe wykończenia powierzchni ładunkowej samochodów, a także ochrona dla elementów, które mogą być podatne na korozje i różnego rodzaju uszkodzenia. Są one wykorzystywane nie tylko w motoryzacji, ale również w wielu innych gałęziach przemysłu.

Dzięki swoim właściwościom mechanicznym perfekcyjnie sprawdzają się w zabezpieczaniach powierzchni, które mogą zostać uszkodzone w wyniku przewożenia ciężkich ładunków o różnorodnych kształtach podczas warunków intensywnej eksploatacji. Z tego względu stosuje się je najczęściej w samochodach typu pick-up (czy innego rodzaju samochodach dostawczych), ale również w elementach karoserii wszelkiego typu pojazdów eksploatowanych w trudnych warunkach terenowych ze względu ryzyko zabrudzeń, zawilgocenia, a co za tym idzie korozji, otarć lub innych uszkodzeń. Zabezpieczenie poliuretanowe zwiększa również odporność na pył.

Zastosowanie poliuretanowych powłok ochronnych

Poliuretanowe powłoki ochronne mają szerokie zastosowanie. Oprócz wyżej wspomnianego wykorzystania w dziedzinie motoryzacji bardzo dobrze sprawdzają się także w innych gałęziach przemysłu. Aplikacje powłoki poliuretanowej bez problemu mogą być stosowane jako powierzchnie desek windsurfingowych ze względu na właściwości antypoślizgowe. Powyższe właściwości doskonale sprawdzają się również na powierzchniach wszelkiego rodzaju innych jednostek pływających, takich jak łodzie, kajaki, rowery wodne, itp.

Poliuretanowe powłoki ochronne warto stosować także przy instalowaniu powierzchni sanitariatów, takich jak na przykład kabiny prysznicowe (ze względu na ich wyżej wspomniane właściwości antypoślizgowe). Ze świetną skutecznością mogą być również użyte w budownictwie, na przykład do zabezpieczania podmokłych piwnic, czy innych pomieszczeń (ale także do uszczelniania pokryć dachowych, fundamentów, niecek basenowych czy innych obiektów wodnych). Oprócz powyższych zastosowań poliuretanowe powłoki ochronne mogą być użyte w przemyśle stoczniowym i wydobywczym, przy produkcji elementów przestrzennych wykonanych z tworzyw sztucznych (między innymi w branży reklamowej), a także różnego rodzaju zabezpieczeniami w przemyśle zbrojeniowym.

Poliuretanowe powłoki ochronne w ramach usług firmy Hannecard

Grupa Hannecard ściśle współpracuje z wieloma licencjobiorcami w Ameryce i Azji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że technologia poliuretanowych powłok ochronnych jest stosowana od wielu lat w Stanach Zjednoczonych na szeroką skalę, a jej wdrożenie na europejski rynek pojawiło się stosunkowo niedawno. W związku z tym eksperci z grupy Hannecard od wielu lat cieszą się zaufaniem ze względu na duże doświadczenie oraz obecność firmy na arenie międzynarodowej.