Jakie korzyści zapewnia firmie wynajem długoterminowy?

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i potrzebujesz służbowy samochód dla swoich pracowników? Nie musisz od razu kupować samochodu prosto z salonu czy decydować się na leasing! Wśród dostępnych na polskim rynku rozwiązań jest również wynajem długoterminowy. Sprawdź, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie!

Wynajem długoterminowy dla każdej firmy

Wynajem długoterminowy będzie niezawodnym i niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla każdej firmy, która potrzebuje własnej floty samochodowej, bez względu na profil jej działalności. Wciąż jeszcze w Polsce najczęściej wybieranym przez przedsiębiorstwa rozwiązaniem jest leasing, jednak wynajem długoterminowy staje się coraz bardziej popularnym trendem – dawno już wyprzedził tradycyjny zakup auta z salonu.

Kiedyś był dostępny jedynie dla dużych firm, które miały więcej niż 20 samochodów w swojej flocie. Nie mając innego wyjścia, przedsiębiorcy z małych lub średnich firm decydowali się na leasing. Obecnie dzięki zmianie przepisów prawnych ta opcja stała się dostępna na polskim rynku również dla nich. Zalety wynajmu długoterminowego są jeszcze bardziej korzystne w takim przypadku.

Korzyści z wynajmu długoterminowego

Zdecydowanie jedną z największych zalet wynajmu długoterminowego jest fakt, że miesięczna rata nie obciąża bilansu przedsiębiorstwa. Jeśli będzie ono chciało zaciągnąć kredyt przykładowo na zakup czy modernizację maszyn lub lepszy sprzęt, jego bilans będzie dużo bardziej korzystny przy wynajmie długoterminowym, czego nie można powiedzieć o innych sposobach finansowania floty samochodowej. Dzięki temu zdolność kredytowa firmy będzie dużo lepsza. Dodatkowo, koszty wynajmu stanowią koszty uzyskania przychodu dla firmy, zatem obniżają one podstawę do opodatkowania.

Ogromną korzyścią, jaką również daje wynajem długoterminowy, są stałe i przewidywalne koszty, ponieważ opłaca się go w comiesięcznych ratach. Zawierają one wszystkie koszty wynikające z użytkowania samochodu, łącznie z serwisowaniem i ubezpieczeniem (oczywiście bez kosztów paliwa). Przedsiębiorstwo może więc spokojnie skupić się na swojej działalności bez obaw, że coś niespodziewanego nagle obciąży jego budżet.

Nowoczesny, bezpieczny i zadbany samochód pozytywnie wpłynie także na wizerunek firmy i będzie świetnym nośnikiem reklamy. Zmotywuje on także pracowników, którzy będą go użytkować. W przypadku awarii czy niespodziewanej sytuacji na drodze nie będą oni musieli się martwić, co również jest ogromną korzyścią.