Lokal dla nowej firmy- gdzie rozpocząć prowadzenie swojej firmy?

Bardzo wiele działalności gospodarczych potrzebuje osobnego lokalu do tego, aby w ogóle móc funkcjonować. Dotyczy to chociażby tych firm, które chcą obsługiwać u siebie klientów stacjonarnie. Muszą więc odpowiednio zorganizować przestrzeń, zadbać o wystrój oraz o odpowiednią lokalizację takiego biura. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od sporządzenia sobie listy ważnych kryteriów doboru takiego lokalu. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie znaleźć sposób na to jak wybrać lokal dla swojej firmy, z którego będziemy zadowoleni.

Lokale do wynajęcia- Kraków ma ich bardzo wiele, jaki wybrać?

Na kwestię wynajmu lokalu warto spojrzeć perspektywicznie. Głównie dlatego, że umowy, jakie proponują właściciele czy też biura nieruchomości zazwyczaj są związane z długimi terminami najmu- nawet kilku letnimi. Dlatego z pewnością nie warto szacować powierzchni takiego lokalu na wyrost, gdyż z dużym prawdopodobieństwem będziemy płacić za przestrzeń, z której być może nigdy nie będziemy korzystać. Z drugiej strony, lokal nie może być też za ciasny, gdyż wraz z upływem czasu być może będziemy chcieli delikatnie zwiększyć zatrudnienie. Reasumując, bardzo ważne jest przemyślenie tego, jak duży ma to być lokal, aby był dla nas komfortowy.

Gdzie ma się znajdować biuro?

Z oczywistych względów, lokal do wynajęcia w Krakowie w ścisłym centrum będzie raczej drogi. Trzeba więc zastanowić się, jak bardzo ta lokalizacja ma znaczenie dla naszego biznesu. Chcąc łapać klientów, którzy przechodzą obok biura- faktycznie trzeba pomyśleć o lokalizacji, w której panuje większy ruch. Jeśli natomiast nie musimy się obawiać o to, czy klienci nas znajdą i z każdym kontrahentem najpierw umawiamy się telefonicznie lub mailowo, lokalizacja biura może mieć znacznie mniejsze znaczenie.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, która różnicuje lokale do wynajęcia. Kraków to miasto często zakorkowane, gdzie niełatwo bywa o miejsce do parkowania. Analizując oferty wynajmu weźmy pod uwagę, czy zarówno my, nasi pracownicy, jak i odwiedzający nas klienci będą mieli gdzie zostawić samochód bez narażania się na dodatkowe koszty.

To, co na pewno trzeba dokładnie przeanalizować, czyli zawierana umowa najmu

Niestety, przedsiębiorcy ciągle doświadczają wielu rozczarowań związanych z tym, co w takiej umowie może się znaleźć. Wiele problemów wynika jednak z tego, że zbyt małą wagę przykładamy do tego, co w takiej umowie jest zawarte. Najistotniejsze kwestie dotyczą czasu trwania umowy najmu oraz ewentualnej możliwości jej wypowiedzenia wcześniej niż zakłada to umowa. Warto wiedzieć, że:

  • Umowy najmu na okres dłuższy niż 10 lat są traktowane jak te na czas nieokreślony w przypadku których minimalny okres wypowiedzenia umowy to 3 miesiące czasu przy czynszu płatnym co miesiąc.
  • Czy można zrezygnować z wynajmowania lokalu bez zachowania odpowiedniego czasu wypowiedzenia? Jest taka możliwość w momencie, kiedy wady lokalu zagrażają zdrowiu najemcy lub też jego pracowników.

Zobacz więcej: https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-lokale-handlowo-uslugowe/