Pogoda na sukces, czyli wykorzystywanie natury w osiąganiu sukcesu

Wiosna, lato, jesień, zima. W Polsce występują wszystkie te pory roku. Każdą z nich możemy odpowiednio wykorzystać dla sprawniejszego osiągania sukcesu.


Warto zacząć od spojrzenia wstecz na nasze dokonania w poszczególnych porach roku w ostatnich latach. Jak się nam pracowało zimą, a jak latem. Co nam pomagało, co nam przeszkadzało. W zimie mogło nam przeszkadzać, że jest ciemno, a pomagać, że nie rozpraszaliśmy się na aktywnościach związanych z wychodzeniem na zewnątrz. W lecie rozpraszać nas może chęć wyjścia nad jezioro albo do parku, a pomagać może fakt, że jest jasno i ciepło. Pewnie można wyróżnić więcej takich ogólnych zmiennych wpływających na wszystkich ludzi, ale każdy / każda z nas może też wyróżnić pewne zmienne, które nam pomagają / przeszkadzają, a innym niekoniecznie.

Kiedy zrobimy sobie listę pomagaczy / przeszkadzaczy, możemy zabrać się za takie tworzenie rocznego planu, aby uwzględnić okresy większej i mniejszej produktywności. Możemy też zastanowić się nad tym jak zapobiegać przeszkadzaczom z danego okresu (np. kupić dodatkową lampkę do pracy na zimę, albo dawać sobie 10 minut przerwy na wyjście na choć króciutki spacer w lecie) i wykorzystywać pomagacze.

Aktualnie przed nami wiosna, więc przyjemnej i obfitującej w wiele sukcesów wiosny dla Wszystkich.