Spółka w Hiszpanii – jak ją założyć?

Prowadzenie biznesu poza granicami naszego kraju jest możliwe – wystarczy tylko pomysł na firmę oraz poradzenie sobie z różnego rodzaju formalnościami. Jeżeli interesuje Cię spółka w Hiszpanii, sprawdź, w jaki sposób możesz ją założyć. W praktyce nie jest to przesadnie trudne – wystarczy kilka kroków, abyś mógł cieszyć się prowadzeniem efektywnego biznesu!

Jak założyć spółkę w Hiszpanii?

Większość Polaków, pragnących założyć własny biznes w Hiszpanii, decyduje się na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która w kraju na Półwyspie Iberyjskim nazywana jest Sociedad de Responsabilidad Limitada, w skrócie S.L. Spółkę w Hiszpanii może założyć zarówno jedna, jak i więcej osób – zwykle czas oczekiwania wynosi od 4 do 5 tygodni.

Jak założyć spółkę w Hiszpanii? Wystarczy do tego kilka kroków!

  • Krok 1 – Uzyskanie Numeru Identyfikacyjnego Cudzoziemca. Każda spółka w Hiszpanii zakładana przez cudzoziemca musi mieć specjalny numer, który służy do rozliczania podatków oraz różnych innych formalności. Aby go zdobyć, wystarczy skontaktować się z ambasadą hiszpańską albo konsulatem w Polsce.
  • Krok 2 – Zdobycie certyfikatu nazwy. Dzięki niemu wiadomo, że nikt inny nie posługuje się taką samą nazwą firmy – dzięki temu zyskasz pełne bezpieczeństwo i pewność, że np. nikt nie będzie kopiował Twojej marki czy oferty.
  • Krok 3 – Założenie konta bankowego. Jest to absolutny obowiązek każdego, kto chce prowadzić spółkę w Hiszpanii. Co więcej, na koncie powinien znaleźć się kapitał zakładowy w wysokości co najmniej 3 tysięcy Euro.
  • Krok 4 – Potwierdzenie wpłacenia kapitału zakładowego. Można go uzyskać po wpłaceniu powyższej kwoty i jest to oczywiście obowiązkowy dokument, którego wydanie czasami może kosztować przedsiębiorcę niewielką kwotę.
  • Krok 5 – Sporządzenie dokumentów. Mowa tutaj o statucie spółki oraz umowie w formie aktu notarialnego.

Jeżeli przejdziesz przez wszystkie kroki, pozostanie tylko uzyskanie numeru identyfikacyjnego spółki (NIF). Teraz możesz dokonać wpisu w Rejestrze Gospodarczym i złożyć deklarację podatkową dotyczącą prowadzenia działalności. A potem już tylko pozostanie Ci prowadzić biznes legalnie na terenie Hiszpanii!

Spółka w Hiszpanii – czy jej założenie jest trudne?

Wiesz już, jak założyć spółkę w Hiszpanii, więc warto jeszcze dowiedzieć się, czy przejście przez wszelkie procedury jest trudne. I tak, i nie, a wszystko zależy tutaj przede wszystkim od znajomości języka hiszpańskiego. Jeżeli masz go w małym palcu, nie powinieneś mieć jakichkolwiek problemów z wypełnieniem wszelkich dokumentów oraz kontaktem z poszczególnymi instytucjami.

Jeżeli jednak Twój hiszpański nie jest na wystarczająco dobrym poziomie albo chciałbyś zyskać wsparcie w tym zakresie, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Na Półwyspie Iberyjskim funkcjonuje wiele biur księgowych założonych przez Polaków, którzy pomogą Ci we wszelkich formalnościach i pozwolą uniknąć rozmaitych błędów formalno-prawnych. Dzięki temu Twoja spółka w Hiszpanii zostanie założona w najkrótszym możliwym czasie!

Więcej informacji: biuroksiegowewhiszpanii.pl/zakladanie-spolek/