Co daje nam ubezpieczenie turystyczne?

Każdy z nas na wakacjach chce się czuć pewnie i komfortowo, co oczywiście nikogo dziwić nie może. Zdarza się jednak, że wycieczki zagraniczne mogą niekiedy przerodzić się w prawdziwy koszmar. Mowa tu między innymi o sytuacjach, kiedy to biura turystyczne bankrutują i zostawiają Klientów bez niczego pozostawionych samym sobie. Niemniej jednak może być coś jeszcze gorszego. Mowa oczywiście o wszelkiego rodzaju uszczerbku na zdrowiu. Pomóc w tym może między innymi ubezpieczenie turystyczne. Czym w związku z tym jest taki produkt ubezpieczeniowy?

Ubezpieczenie w razie ryzyka wypadku

Jeżeli wybieramy się w podróż za granicę w kierunki tak mocno egzotyczne, jak Turcja czy Egipt, choć oczywiście nie tylko, warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Wówczas nie będzie problemem nawet hospitalizacja. W innym wypadku może nas to kosztować grube tysiące złotych, a nawet taka pomoc może nie zostać nam udzielona. To poważy problem, jeśli zachodzi ryzyko utraty życia.

Akcje ratunkowe i poszukiwawcze

Pamiętajmy też o wszelkiego rodzaju akcjach ratowniczych czy też poszukiwawczych. Doskonałym przykładem była tutaj opieszałość Hindusów w akcji ratowniczej pod K2, którą przez długi czas żyła cała Polska. Pokazało to doskonale, że dla wielu najważniejsze są pieniądze, a bez nich nic nie da się załatwić. Nawet wtedy, kiedy gra toczy się o ludzkie życie. Jeśli posiadamy ubezpieczenie turystyczne, nie będzie to problemem, a akcja ratownicza czy poszukiwawcza będzie zrealizowana.

Ubezpieczenie samochodu

Pamiętajmy tutaj jednak, że ubezpieczenie turystyczne to polisa, która dotyczy uczestników takiej wycieczki. Na pewno nie będzie obejmowało na przykład skutków uszkodzenia pojazdu pozostawionego przy lotnisku czy w każdym innym miejscu do tego przeznaczonym bądź też nie. Dlatego też w tym celu niezbędne będzie znalezienie dobrego parkingu. Parking przy lotnisku w Katowicach to na przykład dobrze znana Klientom korzystającym z tego portu lotniczego Atmosfera. Podobne znaleźć można też przy innych portach. Najważniejsze jest to, aby takie parkingi były strzeżone i monitorowane.

Ubezpieczenie turystyczne na pewno nie obejmie też zwrotu kosztów czy też darmowej naprawy sprzętu elektronicznego. Wówczas niezbędna jest specjalna polisa na tego typu sprzęt. Bez niej uszkodzenie aparatów, telefonów, notebooków i innych tym podobnych artykułów będzie oznaczało ich utratę lub też konieczność naprawy za środki z własnej kieszeni. W związku z tym, że bez takich artykułów większość swoich wakacji sobie nie wyobraża, warto pomyśleć i o takiej polisie.