Jak umeblować biuro od podstaw?

Meble biurowe to szeroka gama produktów, które charakteryzują się zwykle skromnym designem, trwałością i niekiedy monotonią. Jednak w biurze liczy się przede wszystkim funkcjonalność, ergonomia i wygoda pracownika. Obecnie o ten ostatni aspekt dba się coraz bardziej. Miejsca pracy stają się coraz bardziej przyjazne, coraz bardziej ludzkie. Do tego potrzebujemy dobrych mebli – strefy wypoczynku, strefy pracowniczej, recepcji czy w końcu mniejszych elementów wystroju. Jak w takim razie urządzić nowe biuro od podstaw? W końcu biuro to nie tylko biurka, stoły, szafki, krzesła i stosy dokumentów. Żeby uczynić z pustej przestrzeni miejsce z atmosferą trzeba zadbać o wystrój sal konferencyjnych, korytarzy czy gabinetów menedżerskich. 

Recepcje i poczekalnie 

Recepcja to pierwsza wizytówka siedziby firmy. Niezwykle ważne jest, żeby prezentowała się estetycznie. Jeśli mamy odpowiednio dużo miejsca, to warto umieścić niedaleko lady recepcyjnej stolik z fotelami i kanapą dla oczekujących. Obecnie biura to głównie nowoczesne wnętrza, dlatego proponuje klasyczne, prostokątne kształty. Co do kolorystyki, to proponuje stonowane kolory – chyba że ściany są białe. Wtedy wyraźny kolor recepcji od razu przyciągnie wzrok interesantów. 

Strefa pracownicza
Strefa pracownicza to miejsce, w którym w skupieniu pracuje zwykle sporo ludzi. Żeby zapewnić im odpowiedni komfort trzeba najpierw przewidzieć, jakie udogodnienia znacznie pomogą z atmosferą w pracy. Z jednej strony meble i otoczenie muszą być przyjemne, ale także zachęcać do maksymalnego wysiłku. Warto zapoznać się z katalogiem firmy biuromax.pl, która oferuje różne warianty mebli pracowniczych i pomoże dopasować odpowiednie elementy umeblowania do potrzeb klienta. Z doświadczenia wiem, że pracownikom zależy przede wszystkim na możliwościach regulacji swoich mebli. Ruchome podłokietniki w fotelach, regulacja wysokości biurka – to wszystko wpływa na efektywność w pracy i przede wszystkim wygodę pracowników. Dla pracowników wyższego szczebla przeznaczone są topowe modele wzorowane na modernistycznym dziedzictwie Bauhausu. Elegancja, minimalizm – to przyszłość biurowych mebli! 

Strefa relaksu

Strefa do relaksu w biurze to nic nowego. Wiele lat temu nie przywiązywano jednak do niej wagi. Biuro służyło głównie do pracy, a relaks polegał na szybkim spożyciu posiłku. W ostatnim czasie jednak nastąpił przełom. Ciasne pomieszczenia gospodarcze zostały zastąpione przez przestronne pokoje pełne kolorów, muzyki, książek czy konsol. To ma być miejsce, gdzie przez tę jedną godzinę pracownik poczuje prawdziwą ulgę i oczyści głowę przed powrotem do pracy. To miejsce na odreagowanie stresu, pogranie na konsoli z kolegami czy po prostu rozmowy ze współpracownikami. Kolorowe kanapy i pufy dodają takim miejscom przyjemnego klimatu i nagle okazuje się, że w biurze można lubić przebywać!

Meble biurowe