Kiedy warto udać się do dietetyka i jakiego specjalistę wybrać?

Obecnie już wcale nie tak trudno jest trafić na gabinet dietetyczny, w którym można uzyskać fachową poradę związaną z odżywianiem się. Warto też zauważyć, że coraz częściej dbamy o to, co jemy i coraz częściej sięgamy po pomoc dietetyka. Jak znaleźć dobrego dietetyka i kiedy wizyta w takim miejscu może naprawdę wiele zmienić w naszym życiu?

Gabinety dietetyczne zebrane w ramach sieci

Chcąc znaleźć dobrego dietetyka możemy oczywiście kierować się opinią znajomych, możemy też spróbować wyszukać gabinet dietetyczny w sieci pod kątem naszego miejsca zamieszkania. To ważne, aby taki gabinet był w miarę blisko, gdyż do dietetyka najczęściej chodzi się na regularne wizyty przez jakiś czas. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z gabinetów dietetycznych zebranych w ramach jednej, znanej i rozpoznawalnej sieci. W takim przypadku możemy zaufać marce- decydujemy się na uczęszczanie do gabinetu, który jest popularny i w którym zawsze znajdziemy podobne standardy obsługi klienta. Takie gabinety będą też dobrze wyposażone, a sami dietetycy- kompetentni. Jest to doskonała odpowiedź na pytanie o to, jak znaleźć dobrego dietetyka.

W jakiej sytuacji może nam pomóc dietetyk?

Zdarza się, że długo odkładamy wizytę w gabinecie bagatelizując swój problem. Tymczasem, rozwiązanie naszego problemu może być proste, jeśli tylko udamy się po poradę do osoby, która będzie umiała nam pomóc. Dobry dietetyk:

– Doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy posiadamy liczne nietolerancje pokarmowe oraz alergie. Będąc na etapie diagnostyki takich nietolerancji często można mieć wrażenie, że wszystko działa na nas niekorzystnie, a jeśli zrezygnujemy z kilku kluczowych produktów- nie będziemy w ogóle mieli co jeść. Nie zawsze też do końca uświadamiamy sobie, w jakich pokarmach znajduje się najwięcej uczulających nas alergenów. Tym samym, dietetyk może nie tylko udzielić nam odpowiednich wskazówek, ale i może zaproponować nam gotowe jadłospisy, które na pewno przekonają nas do tego, że z każdą alergia można sobie poradzić.

– Pomoże nam w realizacji każdego celu żywieniowego, jaki mamy. Być może chcieliśmy wprowadzić do swojej diety więcej owoców, a może chcielibyśmy wyeliminować z diety mięso? Czym zastąpić te produkty, jak wzmocnić swój organizm i swoją odporność, jak popracować nad pamięcią i koncentracją? Ogromna wiedza z zakresu żywienia daje dietetykowi możliwość idealnego dopasowania diety dla osób intensywnie trenujących jak i tych, którzy posiadają różnego rodzaju choroby.

– Będzie w stanie przeprowadzić nas przez skuteczną dietę redukcyjną, która- co szczególnie ważne- będzie dla nas bezpieczna. Dzięki wsparciu dietetyka odchudzanie wcale nie musi być katorgą, a z drugiej strony- może być naprawdę skuteczne i może pozwolić nam na regularną utratę masy ciała. To doskonały sposób na szczupłą sylwetkę, ale i szansa na trwałą zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych, które nie zawsze do tej pory były dobre.