Komfortowa siedziba Twojej firmy

Każde przedsiębiorstwo na pewnym etapie swojego funkcjonowania musi wybrać miejsce na swoją siedzibę oraz prowadzenie biura. Nie zawsze konieczne są duże przestrzenie. W przypadku niektórych form działalności gospodarczej większość procesów odbywa się poza biurem, wówczas nie ma potrzeby wynajmowania lokalu o dużej przestrzeni, więc z racji oszczędności wybierane są mniejsze powierzchnie. Jednak nawet na małej powierzchni są sprzęty i urządzenia, które w biurze znaleźć się muszą i nawet mała powierzchnia powinna być tak pomyślana, aby pracownicy mogli wykonywać swoje obowiązki w komfortowych warunkach, bo jak pokazują badania przekłada się to na komfort pracy. Oto kilka pomysłów i podpowiedzi jak urządzić małe biuro.

Jednym z pomysłów na urządzenie takiego biura jest wyburzenie wszystkich ścian, tak by powstał open space, wówczas zyskujemy dodatkową powierzchnię, którą można zagospodarować. Jeśli szef koniecznie chciałby mieć swój gabinet, co może być przydatne zwłaszcza na spotkaniach z klientami, rozmowach o pracę czy w przypadku rozmów z pracownikami, które powinny odbyć się oko w oko – warto zastosować szklane drzwi i okna lub całą ścianę zaaranżować w ten sposób, dzięki temu światło przenika przez szkło i powiększa optycznie powierzchnię całego biura. Jeśli szef chciałby mieć nieco prywatności w swoim biurze może zastosować żaluzje lub wykonać ściany z mlecznego szkła, które przepuszcza promienie światła,ale stanowi barierę dla wzroku osób z zewnątrz.

Alternatywą i także przydatnym pomieszczeniem w biurze może być stworzenie salki konferencyjnej, przyda się jeśli szef nie planuje mieć własnego pokoju. Takie miejsce będzie służyło poufnym rozmową.

Jak zaoszczędzić miejsce w niewielkim biurze? Zamiast dużych biurek można zdecydować na na meble o krótkich blatach, gdzie zmieści się komputer, kubek i notes, ale niewiele poza tym. Wówczas dla pracowników można stworzyć szafki przy wejściu lub zatroszczyć się o wsuwane pod biurko kontenerki. Innym ciekawym w tej kwestii rozwiązaniem będą długie blaty, na których zostaną wydzielone odrębne stanowiska komputerowe. Taki blat zajmuje mniej miejsca niż biurko, zyskujemy tym samym dodatkową przestrzeń także pod biurkiem, nie ma bowiem nóg i krawędzi oddzielających poszczególne biurka od siebie.

W biurze warto zastosować kolor biały, który optycznie powiększa przestrzeń. Połączony z szarościami sprawi wrażenia bardzo nowocześnie urządzonego wnętrza. Dobrze jeśli w pomieszczeniach znajdą się rośliny zielone, bo dzięki nim wzrok osób pracujących na komputerach odpoczywa.

Więcej pomysłów na: https://www.herbewo.krakow.pl/blog/jak-urzadzic-male-biuro/