Konkurencja między biurami księgowymi

Na polskim rynku powstaje coraz więcej biur księgowych, taka konkurencja wymusza na istniejących i wchodzących na rynek firmach zajmujących się rachunkowością tworzenie coraz lepszej oferty oraz oferowanie coraz większych pakietów usług. Biura rachunkowe prześcigają się zatem w możliwościach jakie oferują swoim klientom, jeśli Ci zdecydują się skorzystać z ich usług. Do tradycyjnego już niemal pakietu usług księgowych należą między innymi: rozliczenie firm, prowadzenie kadr i płac, sprawozdawczość dla GUS, reprezentacja przed urzędami.

Są jednak biura rachunkowe, które postanowiły poszerzyć zakres swoich usług w zupełnie innym kierunku. I zamiast specjalizować się w obsłudze rachunkowej w Polsce oferują pomoc w prowadzeniu ksiąg i rozliczeń, a także zakładaniu firmy za granica, przykładem takiego biura jest między innymi – http://biuroksiegowewhiszpanii.pl/%EF%BB%BFzalozenie-dzialalnosci-w-hiszpanii/.

Innym sposobem po jaki sięgają biura chcąc zachęcić klientów do korzystania z ich usług są preferencyjne ceny abonamentów. W ramach, których klienci zamiast płacić jednorazowo za usługę, płacą co miesiąc stałą, najczęściej niewygórowaną stawkę za prowadzenie księgowości. Naturalnie wysokość tej stawki zależy od stopnia skomplikowania spraw rachunkowych danej firmy.

Kolejnym elementem walki o klienta wśród biur rachunkowych jest także polepszanie świadczonych usługi i większa dbałość o klienta. Przejawia się to między innymi w ustalaniu opiekunów, którzy zajmują się prowadzeniem rozliczeń dla konkretnych firmy. Taka osoba prowadzi rozliczenia firmy i zawsze jest na bieżąco z jej sprawami, dzięki czemu może udzielić szybkie odpowiedzi w razie jakichkolwiek pytań związanych z księgowością.

Innym sposobem w jaki biura rachunkowe chcą zachęcić klientów do korzystania z ich usług jest możliwość prowadzenia księgowości online, gdzie większość kontaktu z biurem księgowym odbywa się z w sposób zdalny. Ma to oszczędzać czas przedsiębiorcy, a jednocześnie zapewniać mu dostęp do rozliczeń, na przykład za pośrednictwem takich rozwiązań, jak specjalne, dedykowane serwery i platformy online. Na których po zalogowaniu się właściciel firmy może w łatwy sposób odnaleźć potrzebne mu informacje księgowe.

Jest wiele sposobów w jakie biura księgowe chcą przyciągnąć firmy, jest w zasadzie konieczne działanie jeśli biuro chce się utrzymać na rynku, bowiem konkurencja jest już stosunkowo duża i wciąż rośnie. Takie zjawisko jest zdecydowanie na rękę przedsiębiorcom outsourcingującym usługi księgowe.