Potęga chińskich przedsiębiorstw

Xiaomi to młoda, bo założona w 2010 r. w Pekinie firma. Właściciel założył, że chce produkować sprzęty nowoczesne, wysokiej jakości, ale w przystępnych cenach. Zamiar się udał i marka ta cieszy się coraz większym uznaniem na całym świecie. Początkowo Xiaomi prowadziło wyłącznie sprzedaż internetową, dziś działa również za pośrednictwem sieci dystrybutorów i oficjalnych partnerów na całym świecie. W ofercie marki znalazły się niezwykle w Polsce popularne smartfony i oczyszczacze powietrza. Firma produkuje także telewizory, odkurzacze, powerbanki oraz szereg innych przedmiotów określanych mianem elektroniki użytkowej.

 

Lifan to chińska marka szczególnie znana na rynku motoryzacyjnym. Produkty Lifan to między innymi silniki oraz motopompy. Przedsiębiorstwo powstało jako zakład mechaniczny, sprawne zarządzanie oraz popyt na usługi doprowadziły do rozwoju firmy, także że jest to aktualnie silne przedsiębiorstwo swoje produkty eksportujące na cały świat. W Polsce mają swoich oficjalnych przedstawicieli, więcej na temat marki i produktów można przeczytać na stronie – lifan.

 

Lenovo jest to chińska firma informatyczna, która powstała w 1984 r. Obecnie Lenovo to jeden z największych na świecie producentów komputerów oraz smartfonów. Krokiem milowym w historii firmy było wykupienie działu komputerów stacjonarnych od IBM. Od tego czasu Lenovo stało się jednym z największych ich producentów. W ofercie tej firmy znajdują się nie tylko komputery PC i smartfony, ale też notebooku, smartwatche, tablety czy monitory.

 

Huawei to chińska marka założona w 1987 r. Aktualnie jest to największy producent rozwiązań telekomunikacyjnych na świecie. Firma w 2012 r. przejęła markę Ericcson, co dało jej pozycję lidera na rynku. Huawei produkuje smartfony, smartwatche, modemy, rutery WIFI oraz słuchawki. Na rynku chińskim ta marka postrzegana jest jako jeden z największych konkurentów Apple i rzeczywiście w produkcji smartfonów Huawei wyprzeda Apple i zajmuje drugie miejsce na świecie – po Samsungu.