Wynajem biura w budynku historycznym- dlaczego to dobry pomysł?

Wiele polskich miast daje nam taką możliwość: obok bardzo nowoczesnych, ogromnych molochów ze szkła mamy też do dyspozycji lokale do wynajęcia pod biuro w klasycznych kamienicach wraz z ich niesamowitym klimatem i charakterem. Tym samym, mamy spore pole manewru, co do tego, na jaki lokal się zdecydować. Tak naprawdę, oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, a to, na jaką opcję się zdecydujemy będzie najprawdopodobniej podyktowane naszymi prywatnymi preferencjami. Pamiętajmy, aby jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań określić sobie pewne kwestie, takie jak chociażby maksymalny, posiadany przez nas budżet na ten cel. Równie istotne jest też, aby zastanowić się nad tym, jakie są najistotniejsze dla nas cechy takiego lokalu, które będziemy brać pod uwagę w pierwszej kolejności podczas przeglądania ogłoszeń i ofert. Będzie to dla nas sporym ułatwieniem.

Miejsce z charakterem, które ma swój prestiż

Zazwyczaj wprost oczywiste jest, że wynajem biura w historycznym budynku wiąże się z prestiżem, gdyż dotyczy prestiżowej lokalizacji w samym centrum danego miasta. Otoczeniem dla takiego biura mogą być zabytki, które niektórzy znają jedynie z pocztówek. Takie biuro nie znajduje się więc na odludziu, a w samym środku cenionego i pięknego miasta, co od razu pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. Jednakże, musimy liczyć się z tym, że najem powierzchni biurowej w takim miejscu może być kosztowny właśnie ze względu na tę lokalizację i to ona najmocniej będzie podbijać cenę w górę. Więcej szczegółów odnośnie wynajmu w prestiżowej, krakowskiej lokalizacji znajdziemy na stronie herbewo.krakow.pl.

W jaki sposób będziemy do biura dojeżdżać?

To również jest istotną kwestią, gdyż dostęp do ścisłych centrów miast jest zazwyczaj dość ograniczony. Tymczasem, nie tylko my sami będziemy potrzebowali zostawiać gdzieś samochód, ale być może i nasi pracownicy będą mieli taką potrzebę, a także odwiedzający nas goście. Kwestia ta może być więc problematyczna, jeśli do lokalu nie będą przypisane miejsca parkingowe lub jakieś przepustki do parkowania, gdyż wszystkie ulice centrum mogą być obstawione parkometrami.

W jakim budynku znajduje się lokal do wynajęcia?

Tak naprawdę, standard takiego lokalu w dużej mierze zależy od tego, kiedy był w nim przeprowadzany remont. Jeśli budynek jest historyczny, mógł zostać objęty pieczą konserwatora zabytków, a w takim przypadku bardzo trudno może nam być przeprowadzić wewnątrz jakiekolwiek zmiany. Oczywiście, dla osoby, która ma dany lokal wynająć istotne jest nie tylko to, jak lokal prezentuje się od wewnątrz i jaki ma metraż, ale też w ramach jakiego budynku się znajduje, bo to też wpływa na wizerunek firmy. Musimy jednak brać pod uwagę, że budynki historyczne mają charakter minionych lat, a nawet odremontowane kamienice posiadają swoją specyfikę, która może odbiegać od dzisiejszych standardów konstruowania biurowców. Dlatego też tak istotne jest, aby wybierać świadomie- tylko taki wybór może sprawić, że będziemy zadowoleni z lokalu, na jaki finalnie się zdecydujemy.