automotywacja

Właściwie, nie ma jednej metody automotywacyjnej. Każdego motywuje bowiem coś innego. Jak wybrać swój sposób na zwiększanie motywacji?

automotywacja.jpg

Przed wyborem własnego sposobu motywowania się warto przypomnieć sobie sytuacje, w których byliśmy mocno zmotywowani i działało nam się przyjemnie i płynnie, bez przestojów. Warto też przypomnieć sobie takie sytuacje, w których było nam bardzo ciężko dać z siebie choć 50% mocy.

Kiedy spiszemy sobie takie sytuacje możemy spróbować zastanowić się nad tym czy są jakieś czynniki motywujące, wspólne dla jednej i drugiej grupy sytuacji. Im więcej takich znajdziemy, tym większa szansa na znalezienie swojego osobistego automotywatora.

Takim czynnikiem motywującym może być perspektywa zarobienia sporej sumy pieniędzy za wykonanie danego zadania, uzyskanie aprobaty społecznej, pokonanie pewnej granicy, możliwość spędzenia czasu w grupie ludzi, albo w konkretnym miejscu (nad morzem, w górach).

Jeżeli wypiszemy sobie takie czynniki, możemy postarać się dodać je (w miarę możliwości) do swoich nowych zadań, zwłaszcza takich które nie przychodzą nam z łatwością.