Wykorzystanie nowoczesnych technologii do wsparcia własnego rozwoju

O tym, że warto wykorzystywać nowoczesne technologie chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Nowoczesne technologie dają nam wiele możliwości. Te troszkę starsze technologie też się przydają. Również w dbaniu o osiąganie sukcesu warto zastosować różne technologie, które mogą nam pomóc odnieść ten sukces raczej wcześniej niż później.

nowoczesne technologie rozwoj.jpg

Warto wybrać, na przykład, konkretny program do tworzenia list zadań. To może być nawet notatnik, z plikiem na pulpicie, w którym na bieżąco będziemy zapisywali co mamy do zrobienia danego dnia. Każdego dnia rozpoczynając pracę możemy zaglądnąć do pliku i przypomnieć sobie jakie cele SMART zaplanowaliśmy na dany dzień.

Dla utrzymywania własnej motywacji w realizacji celów możemy skorzystać z Excela. Możemy stworzyć sobie odpowiedni plik w tym programie, w którym to pliku będziemy na bieżąco notować to co udało nam się danego dnia osiągnąć. Po tygodniu/miesiącu/roku możemy stworzyć sobie na podstawie tych naszych codziennych zapisków odpowiednie wykresy, które pokażą nam jak dużo udało się nam osiągnąć.

Jeżeli planujemy zrealizować jakiś cel, ale nie jesteśmy pewni czy aby przez przypadek nie odkrywamy Ameryki od nowa możemy skorzystać z pomocy wujka/cioci Google, który/a nam powie czy ktoś już robi to co my planujemy (np. budowanie domów z gliny), jakie osiąga efekty, co moglibyśmy w swoim podejściu usprawnić, żeby nasz cel był ambitniejszy i bardziej realny, bazując na informacjach z cudzych przedsięwzięć.

I tak dalej…

Warto korzystać z nowych technologii dla wspierania osiągania własnego sukcesu.