Czy warto zdecydować się na kredyt na kupno nowego mieszkania?

Marzenie o własnym mieszkaniu u większości z nas jest bardzo silne – każdy prędzej czy później chce zamieszkać sam lub też ze swoją drugą połówką. Trudno się temu dziwić, w końcu cenimy sobie prywatność, przestrzeń oraz komfort codziennego życia, o który trudno, gdy wynajmuje się pokój lub też mieszkanie z innymi ludźmi, nawet, jeśli są to nasi znajomi.

Prędzej czy później przychodzi też taki moment, że możemy myśleć o założeniu własnej rodziny, więc tym bardziej będziemy potrzebowali własnych czterech kątów. Niestety w tych czasach mało kogo stać na to, aby kupić lokal z własnych pieniędzy – najczęściej musimy zdecydować się na kredyt na kupno nowego mieszkania. Rosnące ceny mieszkań też nie ułatwiają nam całego procesu. Dodatkowo wiele osób zastanawia się, jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera, ponieważ mają świadomość, że powierzone mu pieniądze będą spłacali przez następne kilkadziesiąt lat. Jak więc to wszystko wygląda w praktyce? Czy mamy się czego obawiać?

Czy kredyt na kupno nowego mieszkania to dobry pomysł?

Jeśli marzysz o własnych czterech kątach, najprawdopodobniej nie będziesz miał innego wyjścia, niż wziąć kredyt na kupno nowego mieszkania. Przy obecnych zarobkach, które przeważnie stoją w miejscu nie mamy możliwości odłożyć z comiesięcznej pensji na własny lokal, przy dobrych wiatrach co najwyżej na wpłatę własną dla banku. Warto też pamiętać, że wszystkie ceny nieustannie idą do góry, w tym także ceny mieszkań. Jeśli więc nie możemy poprosić członków rodziny o tak dużą pożyczkę, ani jeśli nagle nie otrzymamy dużego spadku, niestety będziemy musieli zdecydować się na kredyt na kupno nowego mieszkania. Dobrze jest nie zwlekać z decyzją, ponieważ ceny mieszkań stale rosną, a rzadko kiedy spadają, im dłużej będziemy więc czekać, tym większy kredyt będziemy musieli wziąć.

Ceny mieszkań a kredyt na kupno nowego mieszkania

Najlepiej jest zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego, czyli prosto od dewelopera. W porównaniu do nieruchomości z rynku wtórnego mają bardzo zbliżone ceny, a czasem są nawet tańsze, oferując większy komfort mieszkania, bardziej nowoczesne osiedla czy możliwość modyfikacji wybranego przez siebie mieszkania. Ceny mieszkań z rynku pierwotnego nie spowodują więc, że będziemy mieli jeszcze większy kredyt – jeśli wszystkie nieruchomości pójdą cenowo w górę, to one również.

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera?

Jeśli zastanawiasz się, jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera, zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje, warto sprawdzić ceny mieszkań, które oferują na swojej stronie różne firmy, a także to, w jaki sposób regulują kredyt na kupno nowego mieszkania. Dobrze jest również sprawdzić opinie i komentarze w internecie na temat poszczególnych deweloperów, aby sprawdzić, czy można im zaufać i powierzyć swoje pieniądze. Dzięki temu będziesz już wiedział, jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera i miał gwarancję tego, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Więcej porad znajdziesz na blogu: https://www.armadafinanse.pl/blog/jak-bezpiecznie-kupic-mieszkanie-od-dewelopera/