Impreza dla całej firmy

Wiele firm decyduje się na organizację spotkań, szkoleń, konferencji czy też imprez, których główną funkcją jest integracja firmy, a więc budowanie więzi i kanałów komunikacji pomiędzy zatrudnianymi osobami. Okazuje się, że osoby, które lepiej się znają znacznie efektywniej ze sobą współpracują, lepiej realizują powierzone im zadania i są do siebie bardziej pozytywnie nastawione.

To otwiera także drogę do większej kreatywności, która jest motorem napędzającym niejedną firmę. Dlatego też zazwyczaj koszt organizacji takich eventów jest niewielki w zestawieniu z korzyściami, jakie można uzyskać. Organizacja takiej imprezy dla niektórych osób może być wyzwaniem, kluczowe jednak jest to w jakim obiekcie event zostanie zorganizowany- może to być restauracja, a w przypadku kilkudniowych eventów najbardziej oczywistą opcją jest hotel. Imprezy integracyjne to także dodatkowy benefit pozapłacowy dla zatrudnianych osób i oczywisty sygnał związany z tym, że firma faktycznie troszczy się o swoich pracowników.

 

Najlepiej stawiać na sprawdzone rozwiązania

 

Zazwyczaj, jeśli jakiś obiekt częściej organizuje tego typu imprezy to posiada już opracowaną, specjalną ofertę, jaka się z tym wiąże. Już po tym możemy poznać, że na terenie obiektu już się takie eventy odbywały, a co za tym idzie możemy liczyć na doświadczenie osób, które w czymś takim uczestniczyły. Ważną kwestią jest to, czy standard danego obiektu nam odpowiada, a także czy posiada on odpowiednie zaplecze. W przypadku szkoleń czy konferencji na pewno przyda się specjalna sala wykładowa, w przypadku spotkań nastawionych na rozrywkę- dodatkowe atrakcje, jakie taki obiekt może nam zapewnić. W porze letniej częstą praktyką jest też organizacja wspólnego ogniska połączonego z kolacją. Opcji jest wiele, ale pamiętajmy, że często cała impreza jest postrzegana przez pryzmat miejsca, w którym została zorganizowana- jedzenia, wystroju, atrakcji czy dostępnych udogodnień. Wpływa to na wizerunek firmy, na którym z pewnością nie powinniśmy oszczędzać.